VyplašTo Profi Plašič ptáků šedá

999 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Profesionální odpuzovač ptactva, vlaštovek, holubů, vrabců, špačků, vrán, kosů a dalších, který vyžene nežádoucí ptactvo z Vašeho domu, bytu, chaty a chalupy, prostě odkud je potřeba. Unikátní generátor ultrazvukového signálu byl vyvinut v České republice na Západočeské univerzitě v Plzni týmem vědců z výzkumného centra NTIS. Základem je elektronický obvod s mikropočítačem, který generuje speciální modulovaný sinusový ultrazvukový akustický signál se stupňovitě proměnlivou frekvencí a náhodnými skoky v rozsahu 18-23 kHz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Profesionální odpuzovač ptactva, vlaštovek, holubů, vrabců, špačků, vrán, kosů a dalších, který vyžene nežádoucí ptactvo z Vašeho domu, bytu, chaty a chalupy, prostě odkud je potřeba. Unikátní generátor ultrazvukového signálu byl vyvinut v České republice na Západočeské univerzitě v Plzni týmem vědců z výzkumného centra NTIS. Základem je elektronický obvod s mikropočítačem, který generuje speciální modulovaný sinusový ultrazvukový akustický signál se stupňovitě proměnlivou frekvencí a náhodnými skoky v rozsahu 18-23 kHz.

Vědci z univerzity vyhodnotili, že tento signál je efektivní pro plašení požadovaných škůdců, jak z hlediska hladiny akustického tlaku, tak z hlediska frekvenční charakteristiky signálu, který je generován ve slyšitelném pásmu škůdců, nikoliv však ve slyšitelném pásmu člověka či jiných domácích mazlíčků či hospodářských zvířat (v tomto případě kromě chovu ptactva, koček, psů a koní), u kterých se nedoporučuje plašič používat, nicméně postačí pokud se v plašeném prostoru nebudou uvedená chovaná zvířata pohybovat.

odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám IP ochrana - evtech.cz

Několik režimů

Díky chytrému řízení je plašič Vyplašto schopen pracovat hned v několika režimech v závislosti na vstupním napájení. Prvním základním režimem je provoz na čtyři alkalické baterie typu AA, se kterými funguje zhruba 1–2 měsíce. Již v tomto režimu je plašič Vyplašto schopen generovat velice intenzivní vysokofrekvenční signál při minimální spotřebě elektrické energie, který škůdci jistě nedá spát. 

  odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám baterie 4x AA s dobíjením  - evtech.cz

Pro dosažení maximálního akustického výkonu je možné plašič připojit k síťovému adaptéru 12V (Je nutné dokoupit doplňkové příslušenství – síťový adaptér), kdy je generován trvalý proměnlivý ultrazvukový signál s maximální intenzitou.

   odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám autobaterie  - evtech.cz      odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám 230 V - evtech.cz

Za úsporu energie vděčíme unikátnímu vysoce efektivnímu rezonančnímu zesilovači, který zajišťuje vysoký akustický výkon při minimální spotřebě elektrické energie. Tento zesilovač je 2x účinnější než zesilovače v běžných řešeních u konkurence. V případě vybití baterií se plašič přepne do úsporného režimu, kde je stále funkční, avšak pracuje s minimální spotřebou elektrické energie.

odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám baterie - evtech.cz

Promyšlený design

Nemalý čas jsme věnovali designu a požadavkům na odolnost a praktičnost na tělo plašiče. Plašič je dobře umístitelný jak v interiéru tak v exteriéru. Tělo plašiče je vyrobené z plastu s příměsí pro použití ve venkovním prostředí, takže dobře odolává nepříznivým povětrnostním vlivům (nežloutne, nekřehne). Zároveň je dobře chráněn před vniknutím prachu, vody a vlhkosti, takže Vám bez problémů bude sloužit mnoho let.

    odolnost vyplašto - evtech.cz

V exteriéru generuje plašič signál dostatečné intenzity až do vzdálenosti cca 25 m pod aktivním úhlem záběru 180°. V případě potřeby zvětšení plašené oblasti je možné využít více plašičů najednou. Platí pravidlo čím více plašičů = tím větší intenzita signálu = tím větší plašená oblast = tím menší šance pro škůdce. Při umístění v interiéru je maximální doporučená plocha prostoru pro jeden plašič Vyplašto v rozmezí 200-600m2 (velmi záleží na členitosti a obsazenosti hlídaného prostoru).

Pro upevnění na zeď, sloupek či strom je možné využít kotvícího dílu, který jistě dobře poslouží ke stabilnímu přichycení (Je nutné dokoupit doplňkové příslušenství - držák pro plašičku).

odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám s držákem - evtech.cz

Plašič je řízený mikroprocesorem

Na univerzitě v Plzni jsme vyvinuli elektronický obvod řízený mikroprocesorem, který generuje speciální ultrazvukový signál o proměnné frekvenci a amplitudě, který danému škůdci pořádně znepříjemní život ve Vašem obydlí.

odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám mikroprocesor - evtech.cz

Inteligentně optimalizuje spotřebu dle napájení

3 provozní režimy – unikátní vysoce efektivní rezonanční zesilovač zajišťuje vysoký akustický výkon při minimální spotřebě elektrické energie = 2x vyšší účinnost proti běžným řešením, zároveň přepíná mezi 3 režimy dle zvoleného napájecího napětí (úsporný provoz na baterie AA, režim na autobaterii nebo trvalý provoz s maximálním výkonem na síťový napájecí adaptér 12V).

odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám do automobilu, do garáže - evtech.cz

Je odolný proti prachu, vodě a vlhkosti

Kromě designu bylo také nutné zohlednit časté provozování plašiče v exteriéru, takže jsme zajistili dostatečnou odolnost proti prachu, vodě a vlhkosti.

odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám voděodolné - evtech.cz

Tento plašič je moderní, vhodný i do interiéru

Plašič jsme navrhovali ve spolupráci s předním českým designérem doc. MgA. Zdeňkem Veverkou, který dal tělu plašiče ladné křivky, které jistě perfektně zapadnou do Vašeho exteriéru či interiéru. 

odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám proti prachu a vlhkosti a voděodolný- evtech.cz

Je plně automatický bez vnějšího nastavování

Plašič Vyplašto je navržen tak, abychom minimalizovali potřebu nastavování parametrů přístroje obsluhou, takže jen vložíte baterie či připojíte k napájecímu zdroji 12V a plašíte, navíc je přístroj chráněný proti přepólování či hlubokému vybití baterií.

Uživatelsky jednoduché ovládání odpuzovače vyplašto - evtech.cz

Vyplašto je bezpečný pro člověka i pro domácí mazlíčky

Při vývoji byl kladen důraz, jak na dostatečný výkon plašiče, tak na bezpečnost při jeho používání, takže je přístroj zcela bezpečný pro člověka, domácí mazlíčky i hospodářská zvířata (vyjímku tvoří chov ptactva, koček, psů a koní)Z důvodu garantování bezpečnosti výrobku byla maximální hladina akustického tlaku vyzářená plašičem ověřena nezávislou zkušebnou TÜV SÜD.

EZÚ elektrotechnický zkušební ústav, ROHS, TUV SUD pro odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám - evtech.cz         

Doplňkové parametry

Kategorie: Odpuzovače kun a hlodavců
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.18 kg
Umístění: Vnitřní i venkovní
Napájení: 12 VDC
Frekvence: 18 - 23 kHz
Barva: Šedá
Materiál: Plast
Typ: Odpuzovače
Výrobce: VyplašTo Česká republika
Použití: Ptáci
Typ odpuzovače: Ultrazvukový
Ultrazvukové: Ano
Vysílací úhel: 180 °
? Vliv na domácí zvířata: Žádný
Vliv na člověka: Žádný
Šířka: 102 mm
Výška: 86 mm
Hloubka: 47 mm
Položka byla vyprodána…
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AN Avatar autora | 30.4.2023
Zatím nevím. Vlaštovky si staví hnízdo kousek od plašiče. Alois Novák
Avatar autora Jakub Šamárek (Administrátor) 30.4.2023
Hezký den, děkujeme Vám za hodnocení. Přejeme, aby Vám plašička odpudila tyto ptáky. Děkujeme a přejeme pěkný den, Jakub.