Montáž autorádia do Škoda Superb 2

Automobily Škoda Superb II jsou u zákazníků velice oblíbené pro výměnu stávajícího autorádia za modernější 2DIN. V tomto článku Vám poradíme, jak nainstalovat nové autorádio a jaké příslušenství je k tomu potřeba. U tohoto vozu máme na výběr ze dvou variant montáže.

1. V první řadě se jedná o montáž autorádia velikostní třídy koncernu Volkswagen (215x210x130 mm). Tyto autorádia jsou přizpůsobená pro koncern Volkswagen (Seat, Škoda, Volkswagen a Audi). Avšak vozy Škoda Superb druhé generace jsou od ostatních modelů specifické, jelikož zástavbový prostor autorádia je o něco málo větší než ostatní modely koncernu Volkswagen. Tento otvor dosahuje rozměrů 256 x 236 x 128 mm. Proto je zapotřebí výměna stávajícího rámečku, který je popsán níže.

Rámeček pro Škoda Superb II

Rámeček redukuje rozměr Škoda Superb II na rozměr koncernu VW. 

Poznámka: Tento rámeček je zapotřebí pouze v případě, že máte otvor pro autorádio 256 x 236 x 128 mm.

rámeček pro Škoda Superb II - evtech.cz

Balení autorádií velikostní třídy VW často obsahují veškeré potřebné propojovací kabely pro následnou montáž. Doporučujeme si před objednávkou zkontrolovat, zda jsou přibalené konektory totožné s Vašim automobilem. Často se liší koncovka antény, která se může lišit dle stupně výbavy vozidla (FAKRA či dvojitá FAKRA).

Výsledná montáž autorádia velikostní třídy VW vypadá takto:


Autorádio pro Škoda Superb II - evtech.cz

2. Druhá možnost je pořízení si standardního autorádia velikostní třídy 2DIN (178x102 mm). K montáži takového 2DIN autorádia je zapotřebí následující příslušenství.

Rámeček pro Škoda Superb II

Rámeček redukuje rozměr Škoda Superb II na rozměr koncernu VW. 

Poznámka: Tento rámeček je zapotřebí pouze v případě, že máte otvor pro autorádio 256 x 236 x 128 mm.

rámeček pro Škoda Superb II - evtech.cz

Redukční rámeček pro 2DIN autorádio, Škoda, VW, Seat a Audi

Tento univerzální rámeček slouží k úpravě a vymezení mezery ve stávající zástavbě palubní desky pro použití a montáž 2DIN autorádia. Rámeček zároveň slouží jako montážní rámeček k uchycení autorádia

Jak vybrat 2DIN redukční a vymezovací rámeček - evtech.cz

Anténní adaptér - FAKRA zásuvka a DIN vidlice nebo Anténní adaptér - dvojitá FAKRA zásuvka a DIN vidlice

Anténní soustava a zesilovač musí být k zajištění správné funkce napájen 12 V.  Z automobilu navíc vychází koncovka FAKRA či dvojitá FAKRA, která není pro připojení námi nabízených OEM 2DIN autorádií vhodná. Tento adaptér nám tedy bude sloužit jako napáječ antény a současně jako redukce FAKRA koncovky na DIN vidlici, která je pro naše použití vhodnější. Doporučujeme před objednávkou zkontrolovat koncovku Vaší antény, z důvodu toho, že může být odlišná dle stupně výbavy automobilu (FAKRA či dvojitá FAKRA).
Anténní adaptér - FAKRA zásuvka a ISO vidlice_1

Propojovací kabel pro autorádio - FAKRA (MOST) do ISO nebo Propojovací kabel s CANBUS pro autorádio - FAKRA (MOST) do 16PIN - VW, Škoda

Dle autorádia rozlišujeme u Škoda Superb II dva typy zapojení. U první varianty 2DIN autorádia je k propojení zapotřebí redukce FAKRA na 2ISO. Tento typ zapojení slouží pouze pro základní funkce a nepřenáší do autorádia žádné doplňkové informace z automobilu. U verzí autorádií s OS Android doporučujeme propojovací kabel s CANBUS neboli s řídicí jednotkou, která zaručuje bezproblémové spárování automobilu s autorádiem. Můžete například ve Vašem autorádiu sledovat informace o Vašem vozu či kontrolovat, zda má Váš spolujezdec zavřené dveře. CANBUS má také funkci automatického vypnutí autorádia po vytáhnutí klíče ze zapalovaní. To je žádoucí, aby Vaše automobilová baterie byla chráněna proti samovolnému vybíjení.

Propojovací kabel pro autorádio - FAKRA (MOST) do 16PIN konektory

Výsledná montáž 2DIN autorádia pro automobil Škoda Superb 2 vypadá takto: 

Autorádio 2DIN do Passat B6 a B7 - evtech.cz