Montáž autorádia do Volkswagen Golf IV

Volkswagen Golf je nejdůležitějším modelem německé automobilky Volkswagen. Patří k celosvětově nejprodávanějším automobilům vůbec. Čtvrté generace se vyrobilo 4,3 milionů kusů. I proto jde pořád o velice žádanou ojetinu. Montáž 2DIN autorádia do vozu Volkswagen Golf IV je velmi jednoduchá a nezabere Vám mnoho času. V tomto článku se dozvíte užitečné rady, které Vám usnadní montáž. Doporučíme Vám také vhodné příslušenství k tomuto automobilu.

Montážní kovový rámeček pro 2DIN autorádia

Montážní rámeček se vloží do otvoru pro 2DIN autorádio. Tento rámeček bude později sloužit k pevnému uchycení 2DIN autorádia, aby nedocházelo k nepříjemným vibracím nebo posunu autorádia v palubní desce.

Jak vybrat montážní 2DIN rámeček - evtech.cz

Vymezovací rámeček pro 2DIN autorádio

Vymezovací rámeček se nasadí na 2DIN autorádio a společně s montážním rámečkem se umístí do předem připraveného redukčního rámečku. Vymezovací rámeček nám skvěle zakryje nevzhledný montážní rámeček a navíc schová malé mezery, které vzniknou mezi redukčním rámečkem a 2DIN autorádiem.

Jak vybrat vymezovací rámeček - evtech.cz

Propojovací kabel pro autorádio - ISO do 16 PIN

K propojení některých typů autorádií stačí standardní 2ISO konektor, který je již u vozu Volkswagen Golf IV připraven. Vyšší verze 2DIN autorádií využívají k propojení auta a autorádia modernější 16PIN konektor. Tento propojovací kabel nám tedy bude sloužit jako redukce 2ISO na 16PIN. 

  • Redukce není potřeba u některých typů autorádií. 

Propojovací kabel ISO do 16PIN evtech.cz

Anténní adaptér - ISO zásuvka a DIN vidlice

Anténní soustava a zesilovač v anténě musí být k zajištění správné funkce napájen +12 V.  Z automobilu navíc vychází ISO koncovka, která není pro připojení námi nabízených OEM 2DIN autorádií vhodná. Tento adaptér nám tedy bude sloužit jako napáječ antény a také jako redukce ISO koncovky na DIN vidlici, která je pro naše použití vhodnější.
Anténní adaptér - DIN zásuvka a ISO vidlice schéma - evtech.cz

Montáž 2DIN autorádia v automobilu Volkswagen Golf IV vypadá následovně: 


Golf_IV_montaz_2DIN_autoradia-evtech.cz