Montáž autorádia do Škoda Fabia 1

Montáž 2DIN autorádia do Škody Fabia první generace je velmi jednoduchá a nezabere Vám mnoho času. V tomto článku se dozvíte užitečné rady, které Vám usnadní montáž. Doporučíme Vám také vhodné příslušenství k tomuto automobilu.

Redukční rámeček pro 2DIN autorádio, Škoda Fabia I

Tento redukční rámeček slouží k úpravě a vymezení mezery ve stávající zástavbě palubní desky pro použití a montáž 2DIN autorádia. 

Jak vybrat 2DIN redukční rámeček - evtech.cz

Montážní kovový rámeček pro 2DIN autorádia

Montážní rámeček se vloží do redukčního rámečku pro Škoda Fabia I. Tento rámeček bude později sloužit k pevnému uchycení 2DIN autorádia, aby nedocházelo k nepříjemným vibracím nebo posunu autorádia v palubní desce.

Jak vybrat montážní 2DIN rámeček - evtech.cz

Vymezovací rámeček pro 2DIN autorádio

Vymezovací rámeček se nasadí na 2DIN autorádio a společně s montážním rámečkem se umístí do předem připraveného redukčního rámečku. Vymezovací rámeček nám skvěle zakryje nevzhledný montážní rámeček a navíc schová malé mezery, které vzniknou mezi redukčním rámečkem a 2DIN autorádiem.

Jak vybrat vymezovací rámeček - evtech.cz

Propojovací kabel pro autorádio - ISO do 16 PIN

Zatímco k propojení některých typů autorádií stačí standardní 2ISO konektor, který je již u Škoda Fabia I připraven. Vyšší verze 2DIN autorádií využívají k propojení auta a autorádia modernější 16PIN konektor. Tento propojovací kabel nám tedy bude sloužit jako redukce 2ISO na 16PIN. 

  • Redukce není potřeba u některých typů autorádií. 

Propojovací kabel ISO do 16PIN evtech.cz

Anténní adaptér - ISO zásuvka a DIN vidlice

Anténní soustava a zesilovač v anténě musí být k zajištění správné funkce napájen +12 V.  Z automobilu navíc vychází ISO koncovka, která není pro připojení námi nabízených OEM 2DIN autorádií vhodná. Tento adaptér nám tedy bude sloužit jako napáječ antény a také jako redukce ISO koncovky na DIN vidlici, která je pro naše použití vhodnější.

 Anténní adaptér - DIN zásuvka a ISO vidlice schéma - evtech.cz

Výsledná montáž 2DIN autorádia pro automobil Fabia I vypadá takto: 


Montáž 2DIN škoda fabia 1  Montáž 2DIN autorádia Škoda Fabia 1