Montáž autorádia do Ford Fusion

Automobily Ford Fusion jsou u zákazníků velice oblíbená pro výměnu stávajícího autorádia za modernější 2DIN. V tomto článku Vám poradíme, jak nainstalovat nové autorádio a jaké příslušenství je k tomu potřeba. U tohoto vozu máme na výběr ze dvou variant montáže.

1.   V první řadě se jedná o montáž autorádia velikostní třídy Ford (230x120 mm). Tyto autorádia jsou přizpůsobená pro automobily Ford. Balení autorádií velikostní třídy Ford často obsahují veškeré potřebné propojovací kabely pro následnou montáž. Doporučujeme si před objednávkou zkontrolovat, zda jsou přibalené konektory totožné s Vašim automobilem. 

Anténní adaptér - ISO zásuvka a DIN vidlice

Anténní soustava a zesilovač v anténě musí být k zajištění správné funkce napájen +12 V.  Z automobilu navíc vychází ISO koncovka, která není pro připojení námi nabízených OEM 2DIN autorádií vhodná. Tento adaptér nám tedy bude sloužit jako napáječ antény a také jako redukce ISO koncovky na DIN vidlici, která je pro naše použití vhodnější.
Anténní adaptér - DIN zásuvka a ISO vidlice schéma - evtech.cz

Výsledná montáž autorádia velikostní třídy Ford vypadá takto:


Montáž autorádia do Ford Fusion - evtech.cz

2.   Druhá možnost je pořízení si standardního autorádia velikostní třídy 2DIN (178x102 mm). K montáži takového 2DIN autorádia je zapotřebí následující příslušenství.

Redukční rámeček pro Ford

Tento redukční rámeček vymezí stávající otvor autorádia na velikostní třídu 2DIN

redukční rámeček pro 2DIN Ford - evtech.cz

Vymezovací rámeček pro 2DIN autorádio

Tento vymezovací rámeček se vloží do redukčního rámečku pro Ford a následně docílí vymezení úzké mezery mezi autorádiem a redukčním rámečkem.

Jak vybrat vymezovací rámeček - evtech.cz

Montážní kovový rámeček pro 2DIN autorádia

Montážní kovový rámeček je určen k aretaci 2DIN autorádia v palubní desce.

Jak vybrat montážní 2DIN rámeček - evtech.cz

Anténní adaptér - ISO zásuvka a DIN vidlice

Anténní soustava a zesilovač v anténě musí být k zajištění správné funkce napájen +12 V.  Z automobilu navíc vychází ISO koncovka, která není pro připojení námi nabízených 2DIN autorádií vhodná. Tento adaptér nám tedy bude sloužit jako napáječ antény a také jako redukce ISO koncovky na DIN vidlici, která je pro naše použití vhodnější.Anténní adaptér - DIN zásuvka a ISO vidlice schéma - evtech.cz

Propojovací kabel pro autorádio - FAKRA (MOST) do ISO - Ford nebo Propojovací kabel s CANBUS pro autorádio - FAKRA (MOST) do 16PIN - Ford

Dle autorádia rozlišujeme u automobilů Ford dva typy zapojení. U první varianty 2DIN autorádia je k propojení zapotřebí redukce FAKRA na 2ISO. Tento typ zapojení slouží pouze pro základní funkce a nepřenáší do autorádia žádné doplňkové informace z automobilu. U verzí autorádií s OS Android doporučujeme propojovací kabel s CANBUS neboli s řídicí jednotkou, která zaručuje bezproblémové spárování automobilu s autorádiem. Můžete například ve Vašem autorádiu sledovat informace o Vašem vozu či kontrolovat, zda má Váš spolujezdec zavřené dveře. CANBUS má také funkci automatického vypnutí autorádia po vytáhnutí klíče ze zapalovaní. To je žádoucí, aby Vaše automobilová baterie byla chráněna proti samovolnému vybíjení.

Poznámka: Canbus box přijímá signály z automobilu pouze v případech, kdy je samotný automobil vybavený vysíláním informačních signálů.

Propojovací kabel pro autorádio - FAKRA (MOST) do 16PIN konektory

Výsledná montáž 2DIN autorádia v rámečku pro Ford vypadá takto: 

Montáž 2DIN autorádia do Ford Fusion s rámečkem - evtech.cz