Jak vybrat redukční rámeček

Vývoj autorádií se neustále rozrůstá a kromě nových funkcí se v dnešní době hledí také na design autorádia v interiéru vozidla. Pro dokonalé sladění interiéru s autorádiem je tedy nutné vymezit a zredukovat stávající otvor pro nové 2DIN či speciální OEM autorádio. K tomuto nám slouží redukční a vymezovací rámečky různých tvarů, barvy a dalších parametrů. V neposlední řadě mnoho redukčních a montážních rámečků plní také funkci, která spočívá v aretaci neboli k upevnění autorádia v automobilu. 

V tomto článku se budeme zabývat tím, jak správně vybrat redukční rámeček na daný typ vozidla a na danou velikost autorádia.

Jak vybrat redukční rámeček - evtech.cz

1DIN redukční a vymezovací rámečky

1DIN velikost autorádia dosahuje velikosti 178 x 50 mm. Mnoho palubních desek automobilů mají tento otvor větší z důvodu originálního rádia, které má jednotný rozměr větší než normalizovaný 1DIN. Tím pádem je tento rozměr zapotřebí zredukovat pomocí redukčního rámečku

Jak vybrat 1DIN redukční rámeček - evtech.cz

2DIN redukční a vymezovací rámečky

Rozměr 2DIN je v dnešní době velmi populární, jelikož 2DIN autorádia často disponují dotykovým displejem a nespočtem funkcí, jako je kupříkladu GPS navigace, Handsfree, Android a mnoho dalšího.

Jak vybrat 2DIN redukční a vymezovací rámeček - evtech.cz

Normalizovaný rozměr 2DIN autorádií činí 178 x 102 mm. Tento rozměr se může lišit s ohledem na výrobce redukčních rámečků. Proto doporučujeme, před objednávkou redukčního rámečku si pečlivě zkontrolovat rozměry otvoru rámečku a rozměr 2DIN autorádia. V případě toho, že se na trhu nenachází redukční rámeček s potřebnými rozměry (často se objevuje rozměr 174 x 98 mm), je nutné zvětšit tento rozměr manuálně pomocí pilníku či jiného nástroje. Tento krok Vám zajistí dokonalé usednutí autorádia do rámečku. Doporučujeme však tento krok nechat pro odbornou montáž v servisu. 

Některé typy redukčních rámečků mají otvor 189 x 117 mm, které jsou univerzální pro více typů velikostních tříd 2DIN autorádií. Je proto nezbytné tento otvor zredukovat pomocí vymezovacího rámečku
Jak vybrat vymezovací rámeček - evtech.cz

U 2DIN autorádií, které mají nízkou montážní hloubku, je nezbytné si pořídit také montážní plechový rámeček, který nahrazuje vysokou hloubku originálních autorádií. Tyto montážní rámečky jsou nedílnou součástí pro montáž autorádia do automobilu.

Jak vybrat montážní 2DIN rámeček - evtech.cz

Redukční a vymezovací rámečky pro speciální OEM autorádia

Mnoho výrobců nabízí autorádia, která jsou uzpůsobené jen pro určitý typ automobilu. Automobily ale disponují širokou škálou výbav s odlišnými montážními otvory pro autorádio. Pokud si tedy chcete zvětšit otvor ve Vašem vozidle pro autorádio s velkým dotykovým displejem, není nic snadnějšího, než si pořídit speciální redukční rámeček na daný typ vozidla.

Jak vybrat redukční rámeček na OEM autorádio - evtech.cz