Jak vybrat parkovací kameru

Parkovací neboli couvací kamery jsou v dnešní uspěchané době nepostradatelným pomocníkem při parkování a couvání. Za vozidlem se dokáže schovat špatně viditelná překážka či dokonce člověk, u kterého bývají následky katastrofální. Účinnou variantou jsou parkovací kamery, které zajišťují dokonalý přehled, co se děje za vozidlem. Na trhu je několik variant kamer.

Jak vybrat parkovaci kameru - evtech.cz

Parkovací kamera s LED osvětlením

LED osvětlení zaručuje přehled za vozidlem i při zhoršených světelných podmínkách. Při zařazení zpátečky se aktivují LED žárovky, které osvětlí prostor za vozidlem a zvyšují tím bezpečnost při couvání.

Jak vybrat parkovací kameru - evtech.cz

Parkovací kamera s nočním viděním

Tyto kamery mají žárovky, které osvětlují prostor pomocí infračerveného záření. Toto záření je pro lidské oko neviditelné, ale kamera toto záření dokáže rozpoznat a na obrazovce autorádia již uvidíte osvětlený prostor za vozidlem. Jejich nevýhoda spočívá v mírně zhoršeným přísvitem.

Zapojení

Instalace parkovací kamery je velice snadná. Kamera se nejčastěji umísťuje nad poznávací značku (je nutné mít vodotěsnou kameru) či za zadní okno automobilu. Dále se propojí s parkovacím světlem a s autorádiem. Při zařazení zpátečky se kamera aktivuje a na obrazovce 2DIN autorádia se zobrazuje reálný pohled za vozidlem.