Jak vybrat odpuzovač kun a hlodavců

Kuny a hlodavci jsou v motorovém prostoru velice neoblíbení a stále se hledají účinné způsoby, jak spolehlivě zahnat tyto škůdce. V moderních autech je nespočet elektronických dílů a kabelů, které jsou po rozkousání velice drahé na jejich opravu či výměnu.

Dále také kuny a hlodavci dokáží rozpárat odhlučnění vozidla, které má za následek vyšší hlučnost v automobilu a nevzhlednou motorovou část. Provozovatelé aut dále nacházejí různé nánosy typu kosti, zbytky zvířat a jiné nevzhledné a zapáchající věci.

Jak vybrat odpuzovac plasic kun - evtech.cz

Jaké je řešení?

Někdo spoléhá na způsoby, které spočívají v odpuzovacích sprejích či vkládání chlupů od psa do motorového prostoru, které bohužel po čase ztrácejí svoji účinnost.

Velice oblíbené jsou elektrické odpuzovače. Elektrické plašiče kun pracují na principu vydávání zvukových impulzů. Hlodavci a kuny je nesnášejí. Tím pádem oželí vyhřátý motor a raději si jdou hledat jiné místo k úkrytu. 

Jak vybrat odpuzovac plasic kun KEMO - evtech.cz

Jaké máme typy el. odpuzovačů?

Hlavní rozdíly jsou v typech zvukových signálů. Levnější varianty odpuzovačů vydávají přerušovaný zvukový signál, který je lidským uchem slyšitelný. Poznáte to například, když půjdete kolem řady zaparkovaných aut a uslyšíte přerušovaný pískot.

Druhou variantou jsou kvalitnější ultrazvukové odpuzovače, které lidské ucho neslyší. Dokonce jsou navrženy tak, že tento signál slyší pouze hlodavci a kuny a pro domácí mazlíčky jsou neškodné. Doporučujeme ověřené plašiče kun německé značky KEMO.

Více na www.evtech.cz/odpuzovace-kun-a-hlodavcu