Montáž autorádia do Škoda Octavia 3

Automobily Škoda Octavia III patří mezi velice oblíbená vozidla. Mnoho zákazníků však požaduje mít v autorádiu například GPS navigaci, CarPlay či jiné užitečné funkce. V tomto článku Vám poradíme, jak nainstalovat nové autorádio a jaké příslušenství je k tomu potřeba. 

OEM autorádia pro Škoda Octavia III často obsahují veškeré potřebné propojovací kabely pro následnou montáž. Doporučujeme si před objednávkou zkontrolovat, zda jsou přibalené konektory totožné s Vaším automobilem. Často se liší koncovka antény, která se může lišit dle stupně výbavy vozidla (FAKRA či dvojitá FAKRA).

Anténní adaptér - FAKRA zásuvka a DIN vidlice nebo Anténní adaptér - dvojitá FAKRA zásuvka a DIN vidlice

Anténní soustava a zesilovač musí být k zajištění správné funkce napájen 12 V.  Z automobilu navíc vychází koncovka FAKRA či dvojitá FAKRA, která není pro připojení námi nabízených OEM 2DIN autorádií vhodná. Tento adaptér nám tedy bude sloužit jako napáječ antény a současně jako redukce FAKRA koncovky na DIN vidlici, která je pro naše použití vhodnější. Doporučujeme před objednávkou zkontrolovat koncovku Vaší antény, z důvodu toho, že může být odlišná dle stupně výbavy automobilu (FAKRA či dvojitá FAKRA).
Anténní adaptér - FAKRA zásuvka a ISO vidlice_1

Výsledná montáž autorádia pro Škoda Octavia 3 vypadá takto:


Montáž autorádia do Škoda Octavia 3 - evtech.cz