Montáž autorádia do Peugeot Boxer / Fiat Ducato / Citroen Jumper

Spolupráce mezi značkami Fiat, Citroën a Peugeot na vývoji a výrobě lehkých užitkových modelů byla zahájena již v roce 1978 a do dnešních dnů má řadu úspěšných výsledků. K těm nejúspěšnějším patří trojice modelů pojmenovaných Ducato, Jumper a Boxer, jejichž poslední generace byla odhalena na jaře roku 2006.

Montáž 2DIN autorádia do Fiat Ducato, Citroën Jumper a Peugeot Boxer je velmi jednoduchá a nezabere Vám mnoho času. V tomto článku se dozvíte užitečné rady, které Vám usnadní montáž. Doporučíme Vám také vhodné příslušenství k tomuto automobilu.

Redukční rámeček pro 2DIN autorádio, Citroën, Fiat, Peugeot

Tento redukční rámeček slouží k úpravě a vymezení mezery ve stávající zástavbě palubní desky pro použití a montáž 2DIN autorádia. 

redukcni-ramecek-citroen--fiat--peugeot-evtech.cz

Montážní kovový rámeček pro 2DIN autorádia

Montážní rámeček se vloží do redukčního rámečku. Tento rámeček bude později sloužit k pevnému uchycení 2DIN autorádia, aby nedocházelo k nepříjemným vibracím nebo posunu autorádia v palubní desce.

Jak vybrat montážní 2DIN rámeček - evtech.cz

Vymezovací rámeček pro 2DIN autorádio

Vymezovací rámeček se nasadí na 2DIN autorádio a společně s montážním rámečkem se umístí do předem připraveného redukčního rámečku. Vymezovací rámeček nám skvěle zakryje nevzhledný montážní rámeček a navíc schová malé mezery, které vzniknou mezi redukčním rámečkem a 2DIN autorádiem.

Jak vybrat vymezovací rámeček - evtech.cz

Propojovací kabel pro autorádio - Citroën, Lancia, Peugeot, ToyotaPropojovací kabel pro autorádio - ISO do 16 PIN

Dle autorádia rozlišujeme u Fiat Ducato, Citroën Jumper a Peugeot Boxer dva typy zapojení. U první varianty 2DIN autorádia je k propojení zapotřebí redukce FAKRA na 2ISO. Tento typ zapojení slouží pouze pro některá autorádia s OS WinCE. U verzí autorádií s OS Android doporučujeme propojení kombinací redukce FAKRA na 2ISO a 2ISO na 16PIN.

Propojeni FAKRA na 16PIN_Boxer_Ducato_Jumper-evtech.cz

Anténní adaptér - ISO zásuvka a DIN vidlice nebo Anténní adaptér - FAKRA zásuvka a DIN vidlice

Anténní soustava a zesilovač v anténě musí být k zajištění správné funkce napájen +12 V.  Z automobilu navíc vychází ISO koncovka či Fakra koncovka, která není pro připojení námi nabízených OEM 2DIN autorádií vhodná. Tento adaptér nám tedy bude sloužit jako napáječ antény a také jako redukce, která je pro naše použití vhodnější. Doporučujeme si před objednávkou zkontrolovat koncovku antény, jelikož se mnohdy liší dle více hledisek a my nedokážeme přesně určit, jaký konektor Váš automobil vlastní.
Fakra koncovka či DIN koncovka pro Ford - evtech.cz

Montáž 2DIN autorádia v automobilu Fiat Ducato, Citroën Jumper a Peugeot Boxer vypadá následovně: 

Fiat_Ducato_Citroen_Jumper_Peugeot_Boxer_montaz_2DIN_autoradia-evtech.cz