Montáž autorádia do Škoda Fabia 3

V tomto článku se zaměříme na montáž OEM autorádia do Škoda Fabia třetí generace. Výměna stávajícího autorádia za OEM autorádio je u tohoto vozidla velice oblíbená, jelikož stávající autorádia mnohdy vlastní pouze základní funkce. Pokud si chcete dopřát například GPS navigaci, CarPlay, AndroidAuto, přehrávání videí či jiné funkce, můžete si přečíst tento článek, kde se dozvíte potřebné informace pro instalaci nového autorádia.

OEM autorádia pro Škoda Fabia 3 často obsahují veškeré potřebné propojovací kabely pro následnou montáž. Doporučujeme si před objednávkou zkontrolovat, zda jsou přibalené konektory totožné s Vaším automobilem. Často se liší koncovka antény, která se může lišit dle stupně výbavy vozidla (FAKRA či dvojitá FAKRA).

Anténní adaptér - FAKRA zásuvka a DIN vidlice nebo Anténní adaptér - dvojitá FAKRA zásuvka a DIN vidlice

Anténní soustava a zesilovač musí být k zajištění správné funkce napájen 12 V.  Z automobilu navíc vychází koncovka FAKRA či dvojitá FAKRA, která není pro připojení námi nabízených OEM 2DIN autorádií vhodná. Tento adaptér nám tedy bude sloužit jako napáječ antény a současně jako redukce FAKRA koncovky na DIN vidlici, která je pro naše použití vhodnější. Doporučujeme před objednávkou zkontrolovat koncovku Vaší antény, z důvodu toho, že může být odlišná dle stupně výbavy automobilu (FAKRA či dvojitá FAKRA).
Anténní adaptér - FAKRA zásuvka a ISO vidlice_1

Výsledná montáž autorádia pro Škoda Fabia 3 vypadá takto:

Montáž autorádia do Škoda Fabia 3 s Android - evtech.cz