Deramax Auto - Ultrazvukový plašič kun a hlodavců

1 279 Kč
Skladem (2 ks)

Špičkový pulzní ultrazvukový plašič (odpuzovač) kun a hlodavců pro automobily bez nutnosti připojení k autobaterii. Napájení 9 V baterií. 12 měsíců provozu na 9 V lithiovou baterii. Český výrobek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Deramax - Auto je plašič kun a hlodavců určený pro ochranu automobilů a pomáhá řešit problémy, které ve vozidlech na kabeláži, polstrech apod. způsobují kuny a myši. Přístroj je běžně využívaný také pro ochranu zemědělských strojů, karavanů, lodí apod. Plašič Deramax - Auto generuje silné ultrazvukové pulzy specifického tvaru, které jsou pro kuny a hlodavce velmi nepříjemné, takže po krátkém čase chráněný prostor opouští. Provoz přístroje je ekologický bez využití chemických prostředků.

Plašič (odpuzovač) je zcela soběstačný z hlediska napájení a není jej tedy nutné připojovat k autobaterii, nebo jinak napájet z rozvodů elektřiny v autě, zemědělském stroji, lodi, karavanu apod. Odpadá tak nutnost odborné instalace a možnost ztráty záruky na nový vůz z důvodu připojení cizího zařízení do elektrických rozvodů vozu. Nehrozí ani možnost vybití akumulátoru při delší odstávce vozidla nebo jiné technické problémy.

Plašič Deramax - Profi je produktem české společnosti Deramax.cz s.r.o. se sídlem ve Valašském Meziříčí. Společnost se zabývá vývojem a výrobou profesionálních ultrazvukových plašičů škůdců od roku 2001. Již přes 20 let tedy zdokonalují produkty na základě aktuálních vědeckých poznatků, zkušeností a zkušeností zákazníků. Dlouhodobě jsou největším výrobcem elektronických plašičů škůdců v ČR i SR.

Odpuzovač a plašič Deramax Auto pro umístění do auta na baterie - evtech.cz

Pulzní provoz bateriového plašiče

Jednou ze zásadních výhod bateriového plašiče Deramax-Auto je optimalizovaný pulzní provoz, který umožňuje vygenerovat ultrazvukové signály s velmi vysokou hladinou akustického tlaku při minimální spotřebě energie. Optimalizovaný pulzní provoz plašiče a tím i pulzní odběr energie z baterie znamená několikanásobně vyšší efektivitu využití kapacity baterie oproti běžným typům bateriových plašičů. A to znamená několikanásobné prodloužení doby výdrže baterie.

 Ultrazvukový signál plašiče a odpuzovače - evtech.cz

Rezonanční zesílení ultrazvukového signálu

Plašič Deramax - Auto využívá rezonančního zesílení signálu, které je důležité pro dosažení nejvyššího možného výkonu při co nejnižší spotřebě energie. Kalibraci kmitočtů, které generují elektronické obvody plašiče s rezonančními kmitočty použitých piezoměničů (ultrazvukových "zářičů") provádíme v rámci každé výrobní série.

 odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám mikroprocesor - evtech.cz

Napájení plašiče

Deramax - Auto je plašič s bateriovým napájením pomocí běžné 9 V baterie. 9 V lithiová baterie udrží přístroj v chodu 12 měsíců. 9 V alkalická baterie udrží plašič v chodu 6 měsíců.

   odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám baterie 4x AA s dobíjením  - evtech.cz      

Promyšlený design

Nemalý čas jsme věnovali designu a požadavkům na odolnost a praktičnost na tělo plašiče. Plašič je dobře umístitelný jak v interiéru tak v exteriéru. Tělo plašiče je vyrobené z plastu s příměsí pro použití ve venkovním prostředí, takže dobře odolává nepříznivým povětrnostním vlivům (nežloutne, nekřehne). Zároveň je dobře chráněn před vniknutím prachu, vody a vlhkosti, takže Vám bez problémů bude sloužit mnoho let.

    odolnost vyplašto - evtech.cz

Nejvyšší účinná vzdálenost před plašičem je do 26 metrůRozsah účinné plochy je do 300 m². Účinný úhel záběru je 120 stupňů. Plašič tedy disponuje nejen vysokým výkonem ale speciální konstrukce přístroje zajištuje dosažení velmi širokého účinného úhlu záběru 120 stupňů, přičemž i na hranici deklarovaného úhlu záběru (tedy mimo hlavní směr vyzařování signálu) generuje plašič stále minimálně 82 % deklarované hladiny akustického tlaku. Ultrazvukový signál se samozřejmě šíří i nad uvedený úhel záběru 120 stupňů, ale účinnost je zde již menší a proto v rámci objektivity udáváme účinný úhel záběru "pouze" 120 stupňů.

Je odolný proti prachu, vodě a vlhkosti

Kromě designu bylo také nutné zohlednit časté provozování plašiče v exteriéru, takže jsme zajistili dostatečnou odolnost proti prachu, vodě a vlhkosti.

odpuzovače a plašiče vyplašto proti kunám, hlodavcům, ptákům či psů a kočkám voděodolné - evtech.cz

Je plně automatický bez vnějšího nastavování

Plašič Deramax je navržen tak, abychom minimalizovali potřebu nastavování parametrů přístroje obsluhou. Stačí tedy osadit baterii a zapnout vestavěný vypínač.

Uživatelsky jednoduché ovládání odpuzovače vyplašto - evtech.cz

Umístění plašiče

Každý motorový prostor automobilu má jinou velikost a členění. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o velmi malý prostor určený k ochraně, není obvykle konkrétní umístění z hlediska účinnosti nijak zásadní. Vyvarujte se každopádně umístění blízko horkých částí motoru. Obvykle je nejlepší umístění u akumulátoru, kde je pro to jednak dostatek prostoru, a jednak je zde relativně nízká teplota.

Umístění plašiče a odpuzovače Deramax - evtech.cz

Bezpečnost plašiče

Z hlediska vlivu na člověka plašič Deramax - Auto neruší své okolí nepříjemným hlukem, je zcela tichý a bezpečný. Splňuje zákonné limity stanovené pro max. hladinu ultrazvuku. Interní pravidla jdou pak nad rámec platných zákonů a berou v potaz i současné lékařské vědecké práce a doporučení WHO pro ultrazvukový signál šířený vzduchem. Současně nemá tato plašička na kuny a hlodavce žádný negativní vliv na běžná domácí nebo hospodářská zvířata, jako jsou např. psi, kočky, koně, drůbež, exotické ptactvo apod.

TUV, RoHS pro odpuzovače a plašiče Deramax - evtech.cz         

Doplňkové parametry

Kategorie: Odpuzovače kun a hlodavců
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
Umístění: Do automobilu
Napájení: 9 VDC (Baterie)
Frekvence: 25 kHz
Barva: Fialová
Materiál: Plast
Typ: Odpuzovače
Výrobce: Deramax Česká republika
Akustický tlak: 91 dB
Do auta: Ano
Použití: Kuny a hlodavci
Typ odpuzovače: Ultrazvukový
Ultrazvukové: Ano
Účinná vzdálenost: do 26 metrů
Účinná plocha: do 300 m²
Vysílací úhel: 120 °
? Vliv na domácí zvířata: Žádný
Proti kunám: Ano
Proti hlodavcům: Ano
Proti myším: Ano
Vliv na člověka: Žádný
Šířka: 105 mm
Výška: 60 mm
Hloubka: 40 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: